Vishay/Dale RN65D33R2FRE6
RN65D33R2FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D33R2FRE6
Brief Description
RES 33.2 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D33R2FRE6.pdf
Availability of RN65D33R2FRE6
QUANTITY
RN65D33R2FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D33R2FRE6
Internal Part NumberEIS-RN65D33R2FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D33R2FRE6
Related LinksRN65D3, RN65D33R2FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D33R2FRE6 Details Description
Related parts for RN65D33R2FRE6
RES SMD 39.2 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 350KHZ RRO 14SO datasheet.pdf
TRANS NPN 500V 3A TO-225 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
CONN FORK VINYL INSUL #8 100PC datasheet.pdf
IC DELTA-SIGMA MOD 16BIT 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 6V 5W T18 datasheet.pdf