Vishay/Dale RN65D3921FRSL
RN65D3921FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D3921FRSL
Brief Description
RES 3.92K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D3921FRSL.pdf
Availability of RN65D3921FRSL
QUANTITY
RN65D3921FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D3921FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65D3921FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D3921FRSL
Related LinksRN65D3, RN65D3921FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D3921FRSL Details Description
Related parts for RN65D3921FRSL
IC REMOTE THERMAL CTRLR 24-QSOP datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 7.15KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC COMPARATOR QUAD SGL 14TSSOP datasheet.pdf
IC LINE SUBSCRIBER SLIC 44LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 500UH 1.75A 350 MOHM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 200 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EUROBLOCK 5POS 5MM BLK datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CABLE 2COND 24AWG BROWN 100' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf