Vishay/Dale RN65D3923FB14
RN65D3923FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D3923FB14
Brief Description
RES 392K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D3923FB14.pdf
Availability of RN65D3923FB14
QUANTITY
RN65D3923FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D3923FB14
Internal Part NumberEIS-RN65D3923FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D3923FB14
Related LinksRN65D3, RN65D3923FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D3923FB14 Details Description
Related parts for RN65D3923FB14
AMP RF N-CHAN 30V TO-92 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 175MA 4.2 OHM TH datasheet.pdf
IC MCU 16KB FLASH LIN TXRX 38QFN datasheet.pdf
7 PROJ CAPACITIVE TOUCHSCREEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
IC CTRLR TOUCH-SCREEN 12-QFN datasheet.pdf
MICRO 25C P 6" WHT NI datasheet.pdf