Vishay/Dale RN65D3923FBSL
RN65D3923FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D3923FBSL
Brief Description
RES 392K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D3923FBSL.pdf
Availability of RN65D3923FBSL
QUANTITY
RN65D3923FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D3923FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65D3923FBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D3923FBSL
Related LinksRN65D3, RN65D3923FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D3923FBSL Details Description
Related parts for RN65D3923FBSL
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 6DFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
RES 62.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 1.5K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT PIN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W datasheet.pdf