Vishay/Dale RN65D3923FRSL
RN65D3923FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D3923FRSL
Brief Description
RES 392K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D3923FRSL.pdf
Availability of RN65D3923FRSL
QUANTITY
RN65D3923FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D3923FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65D3923FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D3923FRSL
Related LinksRN65D3, RN65D3923FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D3923FRSL Details Description
Related parts for RN65D3923FRSL
OSC XO 100.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CABLE TIE MOUNT 2-WAY WHITE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES 1.2 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC BUFFER 140MHZ 9CH3.3V 16TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
POT 10K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf