Vishay/Dale RN65D4221FRSL
RN65D4221FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D4221FRSL
Brief Description
RES 4.22K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D4221FRSL.pdf
Availability of RN65D4221FRSL
QUANTITY
RN65D4221FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D4221FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65D4221FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D4221FRSL
Related LinksRN65D4, RN65D4221FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D4221FRSL Details Description
Related parts for RN65D4221FRSL
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR CS5581 ADC datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 11MHZ 8EMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC PD DEVICE PARALLEL QFN datasheet.pdf
DISPLAY 0.8" 1DIGIT BLUE CC SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf