Vishay/Dale RN65D4530FRSL
RN65D4530FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D4530FRSL
Brief Description
RES 453 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D4530FRSL.pdf
Availability of RN65D4530FRSL
QUANTITY
RN65D4530FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D4530FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65D4530FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D4530FRSL
Related LinksRN65D4, RN65D4530FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D4530FRSL Details Description
Related parts for RN65D4530FRSL
MOSFET N-CH 100V 1.7A SOT223 datasheet.pdf
RES SMD 2.49KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 0804 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
Connector Header 2 Position 0.250" (6.35mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
MS06 FLOATING MAGNET datasheet.pdf
SCR FAST SW DSC 800A 4000V datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 3A 125VAC 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT datasheet.pdf
SPARE TRANSMITTER datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY TOP datasheet.pdf