Vishay/Dale RN65D6190FBSL
RN65D6190FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D6190FBSL
Brief Description
RES 619 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D6190FBSL.pdf
Availability of RN65D6190FBSL
QUANTITY
RN65D6190FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D6190FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65D6190FBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)619
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D6190FBSL
Related LinksRN65D6, RN65D6190FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D6190FBSL Details Description
Related parts for RN65D6190FBSL
RES SMD 154 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONN TAB CONTACT 15-13AWG TIN datasheet.pdf
RES 1.00K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN OFP PIN RCPT .045/.065" DIA datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 447MA 1 OHM SMD datasheet.pdf