Vishay/Dale RN65D6343FB14
RN65D6343FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D6343FB14
Brief Description
RES 634K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D6343FB14.pdf
Availability of RN65D6343FB14
QUANTITY
RN65D6343FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D6343FB14
Internal Part NumberEIS-RN65D6343FB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D6343FB14
Related LinksRN65D6, RN65D6343FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D6343FB14 Details Description
Related parts for RN65D6343FB14
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 0804 datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
OSC XO 45.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 32pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 42POS GLD datasheet.pdf
CABLE 28POS .100 JUMPER 9 INCH datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 COPPER W/TAB datasheet.pdf
CABLE RJ45 CAT.5E 2M datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf