Vishay/Dale RN65D6982FB14
RN65D6982FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D6982FB14
Brief Description
RES 69.8K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D6982FB14.pdf
Availability of RN65D6982FB14
QUANTITY
RN65D6982FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D6982FB14
Internal Part NumberEIS-RN65D6982FB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)69.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D6982FB14
Related LinksRN65D6, RN65D6982FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D6982FB14 Details Description
Related parts for RN65D6982FB14
FIXED IND 6.8UH 6.5A 13 MOHM TH datasheet.pdf
HEAT SINK 30MM X 30MM X 12.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 4100UF 500V SCREW datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY PROG 24VDC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
MS3,119,14,15,11,21,W8 datasheet.pdf
CAP CER 16PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 5 (Power) Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LOW PROFILE SMART CARD CONN datasheet.pdf
762MM EURO HDR RA MTG ENDS 11C datasheet.pdf