Vishay/Dale RN65D7150FRE6
RN65D7150FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D7150FRE6
Brief Description
RES 715 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D7150FRE6.pdf
Availability of RN65D7150FRE6
QUANTITY
RN65D7150FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D7150FRE6
Internal Part NumberEIS-RN65D7150FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D7150FRE6
Related LinksRN65D7, RN65D7150FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D7150FRE6 Details Description
Related parts for RN65D7150FRE6
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
BARRIER BLK MARKER STRIP 10POS datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
IC DAC 8BIT SER 14-DFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC UART FIFO 16B 48TQFP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 10" 0.50MM 14POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf