Vishay/Dale RN65D7150FRSL
RN65D7150FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D7150FRSL
Brief Description
RES 715 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D7150FRSL.pdf
Availability of RN65D7150FRSL
QUANTITY
RN65D7150FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D7150FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65D7150FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D7150FRSL
Related LinksRN65D7, RN65D7150FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D7150FRSL Details Description
Related parts for RN65D7150FRSL
OSC XO 110.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 185VWM 328VC DO201 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 16POS VERT GOLD datasheet.pdf
SENSOR PRES 100PSI DIFF 5V SIP datasheet.pdf
CONN HDR 13POS 0.200 T/H GOLD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 32POS TIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER 20A datasheet.pdf