Vishay/Dale RN65D8452FRSL
RN65D8452FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D8452FRSL
Brief Description
RES 84.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D8452FRSL.pdf
Availability of RN65D8452FRSL
QUANTITY
RN65D8452FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D8452FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65D8452FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D8452FRSL
Related LinksRN65D8, RN65D8452FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D8452FRSL Details Description
Related parts for RN65D8452FRSL
CONN RECEPT 2MM 110POS R/A datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 2.92A 53 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
MINIFIT DR RA 94V0 HDR 20 datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CUSTOM RESISTOR BLANK 2010 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
POT 1M OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf