Vishay/Dale RN65D93R1FRSL
RN65D93R1FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D93R1FRSL
Brief Description
RES 93.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D93R1FRSL.pdf
Availability of RN65D93R1FRSL
QUANTITY
RN65D93R1FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D93R1FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65D93R1FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D93R1FRSL
Related LinksRN65D9, RN65D93R1FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D93R1FRSL Details Description
Related parts for RN65D93R1FRSL
IC CPLD 64MC 6NS 100LQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.18KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 0.15W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf