Vishay/Dale RN65E1003FRE6
RN65E1003FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65E1003FRE6
Brief Description
RES 100K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65E1003FRE6.pdf
Availability of RN65E1003FRE6
QUANTITY
RN65E1003FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E1003FRE6
Internal Part NumberEIS-RN65E1003FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65E1003FRE6
Related LinksRN65E1, RN65E1003FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65E1003FRE6 Details Description
Related parts for RN65E1003FRE6
SIDACTOR 4CHP 230V 400A MS-013 datasheet.pdf
IC ADC 20BIT 4CH MICROPWR 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP TANT POLY 33UF 20V 2917 datasheet.pdf
CONN MALE TERM 14-16AWG GOLD datasheet.pdf
RES 160K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
LED CCT 3500K PLCC SMD datasheet.pdf
MICRO 51 F 8" YEL FLOAT datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN datasheet.pdf