Vishay/Dale RN65E1212BRSL
RN65E1212BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65E1212BRSL
Brief Description
RES 12.1K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65E1212BRSL.pdf
Availability of RN65E1212BRSL
QUANTITY
RN65E1212BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E1212BRSL
Internal Part NumberEIS-RN65E1212BRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65E1212BRSL
Related LinksRN65E1, RN65E1212BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65E1212BRSL Details Description
Related parts for RN65E1212BRSL
FIXED IND 33NH 1A 140 MOHM SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 315MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC CTRLR SMPS OCP UVD HV 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
C/A 62.5/125UM,ZIPST,MTRJ 20M datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5POS 7.5MM datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL MARKER MF-W 9/4 MC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
LENS 5MM WASHER/RETAINER datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf