Vishay/Dale RN65E1303CB14
RN65E1303CB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65E1303CB14
Brief Description
RES 130K OHM 1/2W .25% AXIAL
Datasheet Download
RN65E1303CB14.pdf
Availability of RN65E1303CB14
QUANTITY
RN65E1303CB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E1303CB14
Internal Part NumberEIS-RN65E1303CB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65E1303CB14
Related LinksRN65E1, RN65E1303CB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65E1303CB14 Details Description
Related parts for RN65E1303CB14
Crystal 5.0000MHz 30ppm 20pF 150 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
DUCT SOLID NOHO DGY 3X3"X 6' datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 16SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 26POS 5A datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 4POS DUAL GOLD datasheet.pdf
CORD 4POS FEMALE/MALE 30M 22 AWG datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf