Vishay/Dale RN65E2432BRSL
RN65E2432BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65E2432BRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 24.3K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65E2432BRSL.pdf
Availability of RN65E2432BRSL
QUANTITY
RN65E2432BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E2432BRSL
Internal Part NumberEIS-RN65E2432BRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure Rate-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65E2432BRSL
Related LinksRN65E2, RN65E2432BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65E2432BRSL Details Description
Related parts for RN65E2432BRSL
CONN HEADER RTANG .100 2POS TIN datasheet.pdf
IC 1DRVR/1RCVR RS232 16-TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 30A SOT426 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 80A TO-220 datasheet.pdf
CONN TAB HOUSING 20POS Y-KEY datasheet.pdf
IC QUAD 2-INPUT MUX 16-SOIC datasheet.pdf
RES 15 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
PAC-S400-HE20 CBL ASSY datasheet.pdf
OSC XO 1.544MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OPTICAL CABLE 10G SFP+ 7M datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf