Vishay/Dale RN65E30R1BB14
RN65E30R1BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65E30R1BB14
Brief Description
RES 30.1 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65E30R1BB14.pdf
Availability of RN65E30R1BB14
QUANTITY
RN65E30R1BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E30R1BB14
Internal Part NumberEIS-RN65E30R1BB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65E30R1BB14
Related LinksRN65E3, RN65E30R1BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65E30R1BB14 Details Description
Related parts for RN65E30R1BB14
RES SMD 2.1K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.2W MONO 8MSOP datasheet.pdf
FUSEBLOCK ADDR 13/32 X 1 1/2" QC datasheet.pdf
SENSOR TRANS OPAQUE OPTOSCHMITT datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 530MA 270 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 6USON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
3M 4930 VHB 2" CIR - 5/PACK datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
BOX S STEEL 24.41"L X 17.72"W datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf