Vishay/Dale RN65E3320FB14
RN65E3320FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65E3320FB14
Brief Description
RES 332 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65E3320FB14.pdf
Availability of RN65E3320FB14
QUANTITY
RN65E3320FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E3320FB14
Internal Part NumberEIS-RN65E3320FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65E3320FB14
Related LinksRN65E3, RN65E3320FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65E3320FB14 Details Description
Related parts for RN65E3320FB14
OSC VCO 1848-1852MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 13C OLIVE datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 17.87"L X 15.99"W datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 0.5% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
SITE LIC INITIATOR/TARGET PCI-X datasheet.pdf
CAP CER 3.4PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf