Vishay/Dale RN65E3323BBSL
RN65E3323BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65E3323BBSL
Brief Description
RES 332K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65E3323BBSL.pdf
Availability of RN65E3323BBSL
QUANTITY
RN65E3323BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E3323BBSL
Internal Part NumberEIS-RN65E3323BBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65E3323BBSL
Related LinksRN65E3, RN65E3323BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65E3323BBSL Details Description
Related parts for RN65E3323BBSL
IC POT DGTL QUAD 10K OHM 24TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS HORIZON SMD datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
PRE-LOADED SPRING FINGER 2.6MM datasheet.pdf
BLADE,HDI datasheet.pdf
HID2 2 POS.FASTON HOUSING datasheet.pdf
INLET RING 400MM FOR OAB400 datasheet.pdf