Vishay/Dale RN65E3480BB14
RN65E3480BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65E3480BB14
Brief Description
RES 348 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65E3480BB14.pdf
Availability of RN65E3480BB14
QUANTITY
RN65E3480BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E3480BB14
Internal Part NumberEIS-RN65E3480BB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)348
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65E3480BB14
Related LinksRN65E3, RN65E3480BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65E3480BB14 Details Description
Related parts for RN65E3480BB14
CONN HEADER RT/A .100 8POS 30AU datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 50PPM CTR SPRD SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" RG58A NM datasheet.pdf
SGE1510-0-0760A-2000C-2000C datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 2200 UH 25% datasheet.pdf
CAP FILM 0.0011 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf