Vishay/Dale RN65E3831BRSL
RN65E3831BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65E3831BRSL
Brief Description
RES 3.83K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65E3831BRSL.pdf
Availability of RN65E3831BRSL
QUANTITY
RN65E3831BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E3831BRSL
Internal Part NumberEIS-RN65E3831BRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)