Vishay/Dale RN65E3903FRE6
RN65E3903FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65E3903FRE6
Brief Description
RES 390K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65E3903FRE6.pdf
Availability of RN65E3903FRE6
QUANTITY
RN65E3903FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E3903FRE6
Internal Part NumberEIS-RN65E3903FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65E3903FRE6
Related LinksRN65E3, RN65E3903FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65E3903FRE6 Details Description
Related parts for RN65E3903FRE6
IC FPGA 205 I/O 256PBGA datasheet.pdf
IC MPU/WATCHDG 39-82MS SOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 880MA 50 MOHM datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
OSC XO 98.304MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE R/A SKT datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
42U 4-POST OPEN FRAME RACK CABIN datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf