Vishay/Dale RN65E4302BB14
RN65E4302BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65E4302BB14
Brief Description
RES 43K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65E4302BB14.pdf
Availability of RN65E4302BB14
QUANTITY
RN65E4302BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E4302BB14
Internal Part NumberEIS-RN65E4302BB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65E4302BB14
Related LinksRN65E4, RN65E4302BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65E4302BB14 Details Description
Related parts for RN65E4302BB14
DIODE GEN PURP 200V 12A DO203AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 39 OHM 2506 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.175" 5MM 3LD datasheet.pdf
ENCLOSED SWES LSSIDE ROTARY datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 4" 3S FIN datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLUE 4000' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf