Vishay/Dale RN65E4321FB14
RN65E4321FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65E4321FB14
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65E4321FB14.pdf
Availability of RN65E4321FB14
QUANTITY
RN65E4321FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E4321FB14
Internal Part NumberEIS-RN65E4321FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65E4321FB14
Related LinksRN65E4, RN65E4321FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65E4321FB14 Details Description
Related parts for RN65E4321FB14
FILTER SAW 2.44175GHZ LOWLOSS SM datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX QUAD 2X1 16SOIC datasheet.pdf
CONN SPADE FLANGE 16-22AWG PIDG datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 8NS 165CABGA datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 14-42V 700MA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS CABLE SKT RA datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf