Vishay/Dale RN65E4421BBSL
RN65E4421BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65E4421BBSL
Brief Description
RES 4.42K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65E4421BBSL.pdf
Availability of RN65E4421BBSL
QUANTITY
RN65E4421BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E4421BBSL
Internal Part NumberEIS-RN65E4421BBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65E4421BBSL
Related LinksRN65E4, RN65E4421BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65E4421BBSL Details Description
Related parts for RN65E4421BBSL
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CARD GUIDE PRESS 3X0.078" BLK datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 15V 3A datasheet.pdf