Vishay/Dale RN65E4421BRE6
RN65E4421BRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65E4421BRE6
Brief Description
RES 4.42K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65E4421BRE6.pdf
Availability of RN65E4421BRE6
QUANTITY
RN65E4421BRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E4421BRE6
Internal Part NumberEIS-RN65E4421BRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65E4421BRE6
Related LinksRN65E4, RN65E4421BRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65E4421BRE6 Details Description
Related parts for RN65E4421BRE6
RES SMD 5.11M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADR 20POS DL R/A 15AU SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 271 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CLEAN & FINISH DISC 4X3/8" S FIN datasheet.pdf
IC FPGA 704 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
WP-G HF IP66 M16 BK datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 390 OHM 16SOIC datasheet.pdf