Vishay/Dale RN65E7871BB14
RN65E7871BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65E7871BB14
Brief Description
RES 7.87K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65E7871BB14.pdf
Availability of RN65E7871BB14
QUANTITY
RN65E7871BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E7871BB14
Internal Part NumberEIS-RN65E7871BB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.87k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65E7871BB14
Related LinksRN65E7, RN65E7871BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65E7871BB14 Details Description
Related parts for RN65E7871BB14
AC/DC CONVERTER 5V 80W datasheet.pdf
TERM DUAL LEVEL WM BLUE datasheet.pdf
IC OPAMP CURRENT SENSE 8MSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.9MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 38.58"L X 29.13"W datasheet.pdf
SR BTS FT 3 ASY R datasheet.pdf
MOSFET N-CH 12V 10.7A TSOT26 datasheet.pdf
MINI MCR-2-FM-RC-PT datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf