Vishay/Dale RN70C1302FRSL
RN70C1302FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN70C1302FRSL
Brief Description
RES 13K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C1302FRSL.pdf
Availability of RN70C1302FRSL
QUANTITY
RN70C1302FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C1302FRSL
Internal Part NumberEIS-RN70C1302FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure Rate-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C1302FRSL
Related LinksRN70C1, RN70C1302FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C1302FRSL Details Description
Related parts for RN70C1302FRSL
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPTACLE 12POS .100 15AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .050 SOLDER datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 15VOUT datasheet.pdf
CABLE 14POS SOCKET-SOCKET 3M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W NPN NC M8 datasheet.pdf