Vishay/Dale RN70C1332FB14
RN70C1332FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN70C1332FB14
Brief Description
RES 13.3K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C1332FB14.pdf
Availability of RN70C1332FB14
QUANTITY
RN70C1332FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C1332FB14
Internal Part NumberEIS-RN70C1332FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure Rate-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C1332FB14
Related LinksRN70C1, RN70C1332FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C1332FB14 Details Description
Related parts for RN70C1332FB14
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 1.5MM R/A SMD datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 7.7A 30 MOHM TH datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 10LLP datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC VIDEO AMP 3V W/FILTER SC70-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
SWITCH LIMIT WHEEL PLUNG SPDTX2 datasheet.pdf
INS BNCM CABLE MINCLP 75OHM 200C datasheet.pdf