Vishay/Dale RN70C2150BB14
RN70C2150BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN70C2150BB14
Brief Description
RES 215 OHM 3/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C2150BB14.pdf
Availability of RN70C2150BB14
QUANTITY
RN70C2150BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C2150BB14
Internal Part NumberEIS-RN70C2150BB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingBulk
Resistance (Ohms)215
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C2150BB14
Related LinksRN70C2, RN70C2150BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C2150BB14 Details Description
Related parts for RN70C2150BB14
RES SMD 8.25KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PIN 16POS HOUSING 2.5MM datasheet.pdf
RES SMD 0.082 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
LED PMI PROMINENT 110VAC GRN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SR BTS CB 7 ASY datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 20PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf