Vishay/Dale RN70C2210FBSL
RN70C2210FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN70C2210FBSL
Brief Description
RES 221 OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C2210FBSL.pdf
Availability of RN70C2210FBSL
QUANTITY
RN70C2210FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C2210FBSL
Internal Part NumberEIS-RN70C2210FBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingBulk
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C2210FBSL
Related LinksRN70C2, RN70C2210FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C2210FBSL Details Description
Related parts for RN70C2210FBSL
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 34-PCM datasheet.pdf
IC FPGA 624 I/O 1020FBGA datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 1K 3-WIRE 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
ADPT DIP6/SOT-23-6 UNVERSAL ADPT datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 4MHZ RRO 14WLCSP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
KJL 22C 22#22D SKT RECP datasheet.pdf
330UF 25V 8X11,5 datasheet.pdf