Vishay/Dale RN70C2320FB14
RN70C2320FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN70C2320FB14
Brief Description
RES 232 OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C2320FB14.pdf
Availability of RN70C2320FB14
QUANTITY
RN70C2320FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C2320FB14
Internal Part NumberEIS-RN70C2320FB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)232
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C2320FB14
Related LinksRN70C2, RN70C2320FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C2320FB14 Details Description
Related parts for RN70C2320FB14
RES SMD 274K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 0.5A 8-DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 209VC SOD123FL datasheet.pdf
SOCKET NYL 10A FOR KUP93 SER datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 200KSPS SOT23-6 datasheet.pdf
LED OSTAR WARM WHITE 2700K 8SMD datasheet.pdf
CONN DAUGHTERCARD R/A 20.3MM datasheet.pdf
MULTI-PAIR 24COND 22AWG 100' datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 1.19A 69 MOHM SMD datasheet.pdf
350 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
SCR 1200V 16A D2PAK datasheet.pdf