Vishay/Dale RN70C3322BBSL
RN70C3322BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN70C3322BBSL
Brief Description
RES 33.2K OHM 3/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C3322BBSL.pdf
Availability of RN70C3322BBSL
QUANTITY
RN70C3322BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C3322BBSL
Internal Part NumberEIS-RN70C3322BBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C3322BBSL
Related LinksRN70C3, RN70C3322BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C3322BBSL Details Description
Related parts for RN70C3322BBSL
FUSE 4A 125V ALARM IND NORM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
VARISTOR 162V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
KJL 7 25 B J/N datasheet.pdf
CAP CER 11PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 22UF 5% 310VAC datasheet.pdf