Vishay/Dale RN70C3481FBSL
RN70C3481FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN70C3481FBSL
Brief Description
RES 3.48K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C3481FBSL.pdf
Availability of RN70C3481FBSL
QUANTITY
RN70C3481FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C3481FBSL
Internal Part NumberEIS-RN70C3481FBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C3481FBSL
Related LinksRN70C3, RN70C3481FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C3481FBSL Details Description
Related parts for RN70C3481FBSL
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 35W D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf