Vishay/Dale RN70C3481FRE6
RN70C3481FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN70C3481FRE6
Brief Description
RES 3.48K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C3481FRE6.pdf
Availability of RN70C3481FRE6
QUANTITY
RN70C3481FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C3481FRE6
Internal Part NumberEIS-RN70C3481FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C3481FRE6
Related LinksRN70C3, RN70C3481FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C3481FRE6 Details Description
Related parts for RN70C3481FRE6
RES SMD 8.2K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 2.1A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
IC DAS 8BIT 8-CH 28-DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
2MM MGRID HDR DR RA 2.54SNLF datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
WIRE FERL UNINSUL datasheet.pdf
SHIELDFINGER0820TYPE datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 400MA 350 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 3.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
330UF 25V 12,5X30MM 125C 8000H datasheet.pdf