Vishay/Dale RN70C3571FRSL
RN70C3571FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN70C3571FRSL
Brief Description
RES 3.57K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C3571FRSL.pdf
Availability of RN70C3571FRSL
QUANTITY
RN70C3571FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C3571FRSL
Internal Part NumberEIS-RN70C3571FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C3571FRSL
Related LinksRN70C3, RN70C3571FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C3571FRSL Details Description
Related parts for RN70C3571FRSL
CAP ALUM 3300UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CABLE 3/C 24 AWG YELLOW PVC datasheet.pdf
3M 4936 VHB 1" SQ - 250/PACK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 39POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 100PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
PTC 16V POLYFUSE SMT 1206 1.10A datasheet.pdf
CONN HEADER 57POS .100 L.143 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW DO35 datasheet.pdf
WASHER datasheet.pdf
LED DRIVER PS 150W datasheet.pdf