Vishay/Dale RN70C3573FRSL
RN70C3573FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN70C3573FRSL
Brief Description
RES 357K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C3573FRSL.pdf
Availability of RN70C3573FRSL
QUANTITY
RN70C3573FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C3573FRSL
Internal Part NumberEIS-RN70C3573FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C3573FRSL
Related LinksRN70C3, RN70C3573FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C3573FRSL Details Description
Related parts for RN70C3573FRSL
CAP FILM 0.082UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
RFID TRANSP CD IN-LAY 13.56MHZ datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 8.2M OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONICAL SHARP 1.4MM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.3V 0.15A datasheet.pdf
470UF 25V 12.5X42.5 105C RAD datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf