Vishay/Dale RN70C4422FBSL
RN70C4422FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN70C4422FBSL
Brief Description
RES 44.2K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C4422FBSL.pdf
Availability of RN70C4422FBSL
QUANTITY
RN70C4422FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C4422FBSL
Internal Part NumberEIS-RN70C4422FBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingBulk
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C4422FBSL
Related LinksRN70C4, RN70C4422FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C4422FBSL Details Description
Related parts for RN70C4422FBSL
CONN HEADER .100 DUAL STR 28POS datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 7/16 UNF 4-20MA datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A SOT89-3 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 3% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 1.2A SOT-223-4 datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 630MA 250 MOHM datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf