Vishay/Dale RN70C4752FRE6
RN70C4752FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN70C4752FRE6
Brief Description
RES 47.5K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C4752FRE6.pdf
Availability of RN70C4752FRE6
QUANTITY
RN70C4752FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C4752FRE6
Internal Part NumberEIS-RN70C4752FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C4752FRE6
Related LinksRN70C4, RN70C4752FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C4752FRE6 Details Description
Related parts for RN70C4752FRE6
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
HDMI TRANSMITTER 1080P 80HTQFP datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.8A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 2.58K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
ENCLOSURE ELECTRICAL COMMERCIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 6A 33.5 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 309K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 480V 5A datasheet.pdf