Vishay/Dale RN70C6193FRSL
RN70C6193FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN70C6193FRSL
Brief Description
RES 619K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C6193FRSL.pdf
Availability of RN70C6193FRSL
QUANTITY
RN70C6193FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C6193FRSL
Internal Part NumberEIS-RN70C6193FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C6193FRSL
Related LinksRN70C6, RN70C6193FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C6193FRSL Details Description
Related parts for RN70C6193FRSL
TRANSF TELE COUP 600:470 100MADC datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 16A TO220AB datasheet.pdf
CAP TRIMMER 4.5-40PF 25V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
RES 62K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 3.81MM datasheet.pdf
TVS DIODE 38.1VWM 67.8VC DO215AB datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Crystal 50.0000MHz 10ppm 12pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf