Vishay/Dale RN70C6492FRSL
RN70C6492FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN70C6492FRSL
Brief Description
RES 64.9K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C6492FRSL.pdf
Availability of RN70C6492FRSL
QUANTITY
RN70C6492FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C6492FRSL
Internal Part NumberEIS-RN70C6492FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C6492FRSL
Related LinksRN70C6, RN70C6492FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C6492FRSL Details Description
Related parts for RN70C6492FRSL
SENSOR TEMPERATURE I2C 8VSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 43MA 78 OHM TH datasheet.pdf
SSD 20GB SCSI datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES 271 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
BCD 10-POSITION REAL CODE SMD datasheet.pdf
RACK AND PANEL CONNECTOR datasheet.pdf
RES 10 OHM 2W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 200MW SOD323 datasheet.pdf