Vishay/Dale RN70C69R8BRSL
RN70C69R8BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN70C69R8BRSL
Brief Description
RES 69.8 OHM 3/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C69R8BRSL.pdf
Availability of RN70C69R8BRSL
QUANTITY
RN70C69R8BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C69R8BRSL
Internal Part NumberEIS-RN70C69R8BRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C69R8BRSL
Related LinksRN70C6, RN70C69R8BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C69R8BRSL Details Description
Related parts for RN70C69R8BRSL
CONN PLUG 13POS AWG28 STRAIGHT datasheet.pdf
DUCT SLOT PVC IBLU 2X3"X 6' datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 2.54MM 4POS datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CAP FILM 360PF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS datasheet.pdf