Vishay/Dale RN70C7681FBSL
RN70C7681FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN70C7681FBSL
Brief Description
RES 7.68K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C7681FBSL.pdf
Availability of RN70C7681FBSL
QUANTITY
RN70C7681FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C7681FBSL
Internal Part NumberEIS-RN70C7681FBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.68k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C7681FBSL
Related LinksRN70C7, RN70C7681FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C7681FBSL Details Description
Related parts for RN70C7681FBSL
DIODE SCHOTTKY DETECT HF SOT-363 datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED BL/GRN/YLW CLEAR 0606 SMD datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 548-FCBGA datasheet.pdf
FILM APPLICATOR 6" WIDE datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 110V datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
Crystal 13.5000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 1.33M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 49POS HL LOW P datasheet.pdf