Vishay/Dale RN70C7681FRSL
RN70C7681FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN70C7681FRSL
Brief Description
RES 7.68K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C7681FRSL.pdf
Availability of RN70C7681FRSL
QUANTITY
RN70C7681FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C7681FRSL
Internal Part NumberEIS-RN70C7681FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.68k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C7681FRSL
Related LinksRN70C7, RN70C7681FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C7681FRSL Details Description
Related parts for RN70C7681FRSL
CONN HEADER .100 DUAL STR 18POS datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC ARM9 MCU FLASH 512K 144LQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 12A TO220NIS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
SWITCH SPST 6 SEC LOW PROFILE datasheet.pdf
IDC SOCKET .100" 14POS datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 53MM datasheet.pdf
CBL ASSY 4POS SCKT,RA-WIRE 5M datasheet.pdf