Vishay/Dale RN70C8451FRSL
RN70C8451FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN70C8451FRSL
Brief Description
RES 8.45K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C8451FRSL.pdf
Availability of RN70C8451FRSL
QUANTITY
RN70C8451FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C8451FRSL
Internal Part NumberEIS-RN70C8451FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C8451FRSL
Related LinksRN70C8, RN70C8451FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C8451FRSL Details Description
Related parts for RN70C8451FRSL
CAP ALUM 82UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES 3 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 480V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A DO41 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5MM datasheet.pdf
RCVR PLUG-IN RELAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 0.056UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 25POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 600W datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 315MA 1.5 OHM datasheet.pdf