Vishay/Dale RN70C9093FBSL
RN70C9093FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN70C9093FBSL
Brief Description
RES 909K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C9093FBSL.pdf
Availability of RN70C9093FBSL
QUANTITY
RN70C9093FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C9093FBSL
Internal Part NumberEIS-RN70C9093FBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingBulk
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C9093FBSL
Related LinksRN70C9, RN70C9093FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C9093FBSL Details Description
Related parts for RN70C9093FBSL
CAP CER 10PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
HEADER OPEN SLOT 3LVL.900 64POS datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 43VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 3A SSOT-6 datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 64POS datasheet.pdf