Vishay/Dale RN70D1301FRSL
RN70D1301FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN70D1301FRSL
Brief Description
RES 1.3K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70D1301FRSL.pdf
Availability of RN70D1301FRSL
QUANTITY
RN70D1301FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70D1301FRSL
Internal Part NumberEIS-RN70D1301FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70D1301FRSL
Related LinksRN70D1, RN70D1301FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70D1301FRSL Details Description
Related parts for RN70D1301FRSL
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2 OHM 10% 160W datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20QSOP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 102 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
RES SMD 28.4K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf