Vishay/Dale RN70D3481FB14
RN70D3481FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN70D3481FB14
Brief Description
RES 3.48K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70D3481FB14.pdf
Availability of RN70D3481FB14
QUANTITY
RN70D3481FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70D3481FB14
Internal Part NumberEIS-RN70D3481FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70D3481FB14
Related LinksRN70D3, RN70D3481FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70D3481FB14 Details Description
Related parts for RN70D3481FB14
IC CHARGER LI-ION POLYMER 10-DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
KIT ENGINEERING EVALUATION datasheet.pdf
XFRM GATE DRIVE 1800UH 1:1:1 SMD datasheet.pdf
MICRO 31POS PIN 30" datasheet.pdf
RES SMD 31.2KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 3.81MM datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 260MA 720 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf